Bal Kabağı Reçeli Tarifi Bal Kabağı Reçeli Nasıl Yapılır

Reçel Tariflerimize Bal Kabağı Reçeli Tarifi ile Devam Ediyoruz.Alt Kısımda sizlere Bal Kabağı Reçeli Tarifi ile ilgili kolay ve anlaşılır bilgileri sunmaya çalışacağız. Bal Kabağı Reçeli Tarifi hakkında sizlerin bizlere sunmak istediği bilgiler varsa bunları bizlerle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.
ZORLUK DERECESİ

3/5 Orta  

HAZIRLAMA SÜRESİ

90 dk.  

KULLANILACAK  MALZEMELER

1 Kg. Tatlı Kabağı

1,5 Kg. Toz Şeker

1 Tane Limon

4-5 Litre Su

250 gr. Sönmemiş Kireç

YAPILIŞI

                    Kabağın kabuklarını soyup , çekirdeklerini temizleyip güzelce yıkayalım. Bir parmak kalınlığında doğrayalım. 250 gr. kirecin üzerine 4-5 litre su koyup kireci eritip durulmaya bırakalım.Durulmuş kireçli suya doğradığımız kabakları atıp 6-7 saat bekletelim. Sonra bu sudan kabakları çıkartıp bol su ile yıkayalım. Şekeri tencereye koyup üzerine iki parmak geçecek kadar su koyup kaynatalım. Şerbeti kıvama gelince kabakları atıp reçel kıvamına gelinceye kadar kaynatalım. İnmesine yakın limon suyunu koyup 5 dk.kaynatıp ateşten alalım. Kavanoza koyup soğuyunca kapaklarını kapatalım.

NOT   Reçel kısık ateşte kaynatılarak rengi koyulaştırılır. Rengini zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.

             Reçel kapaklarının içine zeytinyağına veya alkole batırılmış kağıt koyarsanız reçelleriniz küflenmez.

    Afiyet Olsun…

1.057 views

'Bal Kabağı Reçeli Tarifi Bal Kabağı Reçeli Nasıl Yapılır' konusunu bir tıklamayla Facebook`ta paylaşabilirsin!..

Bu Tarif 29 Aralık 2010 tarihinde tarafından Reçeller & Marmelatlar kategorisi altına yazılmış. 1.115 views defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


haberler