Portakal Suyu Tarifi Portakal Suyu Nasıl Yapılır

Tariflerimize Portakal Suyu Tarifi ile Devam Ediyoruz.Alt Kısımda sizlere Portakal Suyu Tarifi ile ilgili kolay ve anlaşılır bilgileri sunmaya çalışacağız Portakal Suyu Tarifi hakkında sizlerin bizlere sunmak istediği bilgiler varsa bunları bizlerle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

ZORLUK DERECESİ

2/5 Kolay  

HAZIRLAMA SÜRESİ

45 dk.  

KULLANILACAK  MALZEMELER

1 Kg. Portakal

1 kg.  Şeker

1 Adet Limon

YAPILIŞI

                   Portakalları yıkayıp suyunu sıkalım. Bir tencereye şeker ve üzerini örtecek kadar su koyup ocağa alarak kaynatılır. Koyulaşınca yani kıvamı olunca sıkmış olduğumuz portakal suyunu ve limon suyunu şerbetimize ilave edip 5-6 dk. daha kaynatalım, ocaktan indirelim. Yarım saat beklettikten sonra şişelere süzerek dolduralım, serin ve güneşsiz bir yerde saklayalım.

NOT : Şerbetin kıvamı şöyle anlaşılır. Hazırladığımız şerbet soğuk suya damlatılır. Şerbet suda sertleşip toparlanıp lokum haline geliyorsa kıvamı olmuş demektir.     

    Kışlık şuruplar ikram edileceği zaman bardakların 1/3 kısmına şurup, geri kalan kısmına su koyup karıştırılıp ikram edilir.

 Afiyet Olsun…

8.603 views

'Portakal Suyu Tarifi Portakal Suyu Nasıl Yapılır' konusunu bir tıklamayla Facebook`ta paylaşabilirsin!..

Bu Tarif 26 Aralık 2010 tarihinde tarafından Komposto & Hoşaflar kategorisi altına yazılmış. 9.600 views defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


haberler